Wypełnianie zmarszczek za pomocą preparatu na bazie kwasu hialuronowego to niezwykle skuteczna oraz natychmiastowa metoda poprawy wyglądu skóry. W klinice Magnolia w Łodzi mamy pełną gamę wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego do każdego obszaru twarzy.

Zabiegi korekty i wypełniania bruzd, zmarszczek. Dziś medycyna estetyczna jest nam w stanie zapewnić szeroki dostęp do zabiegów odmładzających lub hamujących procesy starzenia. Jednym z najbardziej popularnych i naturalnych związków spowalniających proces starzenia i wypełniający powstałe zmarszczki jest kwas hialuronowy, należący do grupy glukozoaminoglikanów, obecny w naszym ciele. Najwięcej znajdziemy go właśnie w skórze właściwej, a oprócz tego  w stawach czy chrząstkach. Jego wyjątkowe właściwości dotyczą bardzo silnej zdolności wiązania wody– jedna cząsteczka kwasu hialuronowego potrafi związać nawet 200 cząsteczek wody! Właściwości tego związku są istotne zarówno przy stosowaniu wewnętrznym jak i zewnętrznym – jego odpowiednia ilość zapewnie skórze wewnętrzne nawilżenie, sprzyja wzrostowi włókien kolagenowych, ochrania je przed szkodliwymi czynnikami, dzięki czemu nasza skóra jest nawilżona, jędrna i promienna. Syntetyczny kwas hialuronowy jest wykorzystywany do zabiegu wypełniania zmarszczek, bruzd mimicznych oraz unoszenia kącików ust. Jest obojętny dla naszego organizmu, dlatego nie wywołuje reakcji alergicznych. Zabieg nie jest bolesny, jednak u niektórych może powodować uczucie dyskomfortu. Obszar skóry poddawany zabiegowi potraktowany jest miejscowym preparatem znieczulającym. Sam kwas hialuronowy ma postać żelu i podawany jest podskórnie za pomocą strzykawki. Jak wspomniano wcześniej, związek ma wysoką zdolność wiązania wody – wstrzyknięty pod skórę wyłapuje cząsteczki wody zwiększając swoją objętość, co daje efekt wypełnienia zmarszczek. Zabieg nie jest długi – trwa zazwyczaj około pół godziny, a pacjent po jego zakończeniu może wrócić do codziennego funkcjonowania. Po zabiegu z reguły  pojawiają się takie objawy jak obrzęk, zaczerwienienie, świąd czy lekka nadwrażliwość obszaru skóry poddawanego zabiegowi.Efekt zabiegu utrzymuje się najczęściej przez okres od 6 do 12 miesięcy. Zależy to między innymi od wieku, rodzaju skóry oraz trybu życia. Skrócić ten czas może na przykład palenie papierosów oraz nadmierne wystawianie skóry na działanie słońca i sztucznych promieni UV czyli w solarium. Warto podkreślić, że nawet po całkowitym wchłonięciu się preparatu, skóra nadal jest w lepszej kondycji niż przed zabiegiem. Dzięki silnym właściwościom nawilżającym kwasu hialuronowego jest bardziej elastyczna i napięta.

  • PREPARATY

Stosujemy wypełnienia  bazie kwasu hialuronowego sprawdzonych i znanych marek.

ZOBACZ FILM

MOŻLIWE REAKCJE  PO ZABIEGU  

Jednymi z najczęstszych działań niepożądanych po iniekcjach kwas hialuronowego są: grudki, asymetria, obrzęki i krwiaki.Tworzenie się grudek po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego może być również uwarunkowane indywidualnymi predyspozycjami organizmu.Po wstrzyknięciu preparatu z kwasem hialuronowym mogą pojawiać się niewidoczne, ale wyczuwalne grudki. Najczęściej w ciągu 2 tygodni powinny one zniknąć, jeżeli będziemy stosować się do zaleceń lekarza i wykonywać odpowiednie masaże. Zawsze jednak, gdy coś nas zaniepokoi, również grudki, należy skontaktować się z lekarzem, który wykonywał zabieg. Po zabiegu należy bezwzględnie unikać dotykania brudnymi rękoma miejsc wkłuć igły oraz nie powinno się nakładać fluidu, a zwłaszcza pędzlem do makijażu. Ponadto przez 2 tygodnie po zabiegu należy chronić usta przed ciepłem i promieniowaniem UV, gdyż może to prowadzić do przedwczesnego wchłonięcia się kwasu hialuronowego. Osoby ze skłonnością do opryszczki powinny zapobiegawczo zażywać preparaty hamujące wirusa .