Yellow Peel  Na czym polega peeling Yellow Peel?

Yellow Peel to popularny i lubiany przez klientów wielofazowy peeling chemiczny o niskiej agresywności i wysokiej skuteczności. Peeling ten działa na kilka warstw skóry, a możliwość regulacji głębokości wnikania pozwala eliminować różnego rodzaju problemy skórne. Z pomocą tego peelingu możemy redukować przebarwienia, ujędrniać i wygładzać zmarszczki u cer dojrzałych czy oczyszczać i rozświetlać skórę. Peeling chemiczny Yellow Peel to jeden najdelikatniejszych i najbezpieczniejszych peelingów chemicznych, który można dopasować do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.
Peeling chemiczny Yellow Peel – wskazania do zabiegu

Ten peeling polecany jest osobom, które zmagają się z łojotokowymi zaburzeniami skóry. Zabieg sprawdza się również doskonale na przebarwienia na twarzy i dłoniach, jak i na blizny (m.in. blizny potrądzikowe). Wyrównuje fakturę i koloryt skóry oraz ma działanie oczyszczające. To również skuteczny sposób na redukcję zmarszczek, wygładzenie skóry wokół oczu oraz nadanie jej jędrności i elastyczności. Peeling Yellow Peel polecany jest również w pielęgnacji szyi i dekoltu.
Peeling chemiczny Yellow Peel – przeciwwskazania

Chociaż Yellow Peel należy do jednych z najmniej inwazyjnych i najłagodniejszych zabiegów kosmetycznych, to istnieją przypadki, które uniemożliwiają jego wykonanie. Kiedy nie można stosować peelingu chemicznego Yellow Peel? Przeciwwskazania to m.in.:

infekcje skórne w aktywnej fazie (opryszczka) oraz zmiany zapalne na skórze,
choroby zakaźne,
zapalenie tkanki łącznej,
alergie skórne ( na kwas kojowy, kwas fitowy, kwas azelainowy, kwas glikolowy, kwas salicylowy),
liczne znamiona melanocytowe,
uszkodzenia skóry,
teleangiektazje,
leczenie ogólne dermatologicznymi lekami doustnymi lub miejscowymi (do 3 miesięcy wstecz),
zaburzenia psychiczne,
ciąża,
karmienie piersią.

Peeling Yellow Peel – przebieg zabiegu

Zabieg Yellow Peel dzieli się na trzy etapy. Pierwszy etap to oczyszczanie skóry specjalnym preparatem, który jest zmywany po około 20 minutach. Następnie, za pomocą kwasów glikolowego i salicylowego, usuwana jest wierzchnia warstwa naskórka (kwasy te są zmywane po kilku minutach). W pierwszej fazie zabiegu może nastąpić delikatne pieczenie.

W kolejnym etapie stymulowana jest produkcja kolagenu i elastyny – w tym celu na skórę nakłada się maskę będącą bogactwem składników aktywnych. Wśród nich odnajdziemy takie składniki jak kwas azelainowy, fitowy czy kojowy, które w doskonały sposób wspomagają walkę z przebarwieniami oraz regulują proces syntezy melaniny. Maskę pozostawia się na około 15-20 min, a ilość jej zaaplikowanych warstw uzależniona jest od problemu cery.

Czas trwania zabiegu to około 50-120 minut (w zależności od ilości położonych warstw maski).

UWAGA! Na 15 dni przed zabiegiem zalecane jest stosowanie preparatów oczyszczających na bazie kwasu glikolowego, aby unormować poziom wydzielania łoju. W przypadku, gdy pacjent zmaga się z nawracającą opryszczką, przed zabiegiem dobrze jest wziąć profilaktycznie leki przeciwwirusowe.
Peeling Yellow Peel – efekty zabiegu i możliwe reakcje po

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, a około 3 dni po zastosowaniu peelingu może się również złuszczać. Po peelingu należy stosować kremy ochronne z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Tuż po zabiegu nie jest zalecana intensywna aktywność fizyczna. Wówczas należy również unikać wysokich temperatur i omijać takie miejsca jak sauna.

Już po jednym żółtym peelingu można zauważyć rezultaty w postaci o wiele lepszego stanu naskórka i skóry właściwej. Zdrowsza i bardziej promienna skóra to zdecydowana zaleta zabiegu Yellow Peel. Efekty są jeszcze lepsze, kiedy zastosuje się serię zabiegów – wtedy też nastąpi znacząca redukcja zmian chorobowych na skórze oraz ich następstw.

Sugerowana częstotliwość zabiegu to raz w miesiącu w serii zależnej od potrzeb (od 1 do 4 zabiegów).
Efekty Yellow Peel:

bezpośrednio po – skóra staje się gładka, świeża i miękka, ale może pojawić się też zaczerwienienie,
około 3 dni po zabiegu- skóra może się łuszczyć,
po 7-14 dniach – gładka, elastyczna i rozświetlona buzia, zredukowane przebarwienia, spłycone zmarszczki i blizny, jednolity koloryt skóry.

Peeling Yellow Peel – cena

Koszt zabiegu jest zależny od ilości preparatów stosowanych na konkretną głębokość skóry oraz od miejsca poddanego peelingowi chemicznemu Yellow Peel. Cena waha się od 350 do 700 zł.

 CENA ZABIEGU:

Peeling Yellow Peel –

twarz 350,00

twarz, szyja 450,00

twarz, szyja , dekolt  700,00