Zabiegi autologiczne to część medycyny polegająca na wykorzystaniu krwi pacjenta w celach regeneracyjnych. Potencjał odtwórczy tej naturalnej, bezpiecznej i niealergizującej metody jest ogromny. Zabiegi te mają zastosowanie zarówno w stomatologii, jak i w medycynie estetycznej do procesów regeneracji tkanek miękkich.  Dużym zainteresowaniem wśród pacjentów cieszą się terapie osoczem bogatopłytkowym na twarz, szyję, dekolt, dłonie, a także włosy. Efekty są bardzo naturalne, nie zmieniają rysów twarzy, jedynie niwelują oznaki starzenia, a w przypadku młodych osób uzyskujemy działanie profilaktyczne. Już od ok. 25 roku życia spada produkcja własnego kolagenu w skórze, dlatego podjęte odpowiednio wcześnie działania, przynoszą pożądane rezultaty.

Osocze działa regeneracyjnie i odżywczo, stymuluje skórę do szybszej odbudowy, tworzą się nowe naczynia włosowate w skórze, dzięki czemu tkanka jest lepiej odżywiona. Zabieg nie służy wypełnianiu bruzd – o tym pacjent powinien pamiętać decydując się na taką procedurę. Oprócz osocza bogatopłytkowego pozyskujemy również fibrynę komórkową i strukturalną korzystając z zestawów Plasma Complex , Matrix Regen Lab, Plasmoo Innmedis. Fibryna komórkowa to koncentrat komórek macierzystych, czynników wzrostu oraz leukocytów, który stymuluje proces odnowy biologicznej tkanki skórnej, inicjując proces regeneracji. Fibryna strukturalna to trójwymiarowy stelaż dla nowo tworzonej tkanki skórnej. Odgrywa istotną rolę jako nośnik dla komórek macierzystych, czynników wzrostu, cytokin i leukocytów. W wyniku powolnej koagulacji wstrzykniętej w tkanki fibryny, a tym samym utworzonej naturalnej sieci na której będą zachodziły procesy naprawcze, efektami zabiegów będą: wygładzenie zmarszczek, poprawa napięcia i gęstości skóry oraz regeneracja naskórka oraz skóry właściwiej.

Plasma Complex wypełnia przestrzenie tkankowe, szczególnie miejsca zwiotczałe, pomarszczone, wysuszone, które wymagają odbudowy i przywrócenia prawidłowego ukrwienia, tj. okolice oczu, łuk jarzmowy, powierzchnia policzka, szyja, dekolt. Badania pokazują, że stopniowa polimeryzacja i usieciowanie włóknika skutkuje uwięzieniem, a następnie przedłużonym uwalnianiem cytokin i czynników wzrostu z preparatu, utrzymującym się co najmniej przez tydzień. Bardzo istotną kwestią jest stosowanie certyfikowanych zestawów probówek, na co kładziemy ogromny nacisk. Stosujemy tylko przebadane i pakowane jałowo zestawy z odpowiednimi certyfikatami.

MOŻLIWE REAKCJE  PO ZABIEGU  

Po zabiegu mezoterapii może wystąpić obrzęk i zaczerwienienie co jest normalne na szyi może być najbardziej widoczne. Może również wystąpić powierzchowne pomarszczenie skóry co jest objawem chłonięcia wody z okolicznych tkanek. Czas utrzymywania się objawów zależy od użytego preparatu. Kwas hialuronowy po zabiegu chłonie wodę, rozmieszcza się pod skórą.P o 3-4 dniach  nawet do tygodnia od zabiegu powinno być już lepiej. Rekomendujemy minimum 4 tygodnie odstępu pomiędzy zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej a ewentualnym opalaniem.