Laser IPL leczenie rumienia Leczenie Zmian Naczynkowych 

Czym są zmiany naczyniowe i rumień?

Zmiany w obrębie naczyń krwionośnych włosowatych są najczęstszą przyczyną pojawiania się rumieńca na policzkach. Pod wpływem emocji, mrozu, ciepła, zimna czy wzrostu ciśnienia tętniczego naczynka gwałtownie rozszerzają się. Początkowo jest to właśnie rumień, który może się jednak utrwalić i pozostawić pajączki (rozszerzone naczynia krwionośne różnej wielkości i w różnej ilości). Dlatego bardzo ważna jest profilaktyka i odpowiednia pielęgnacja skóry. Im wcześniej zaczniemy przeciwdziałać tym łatwiej jest uniknąć w przyszłości rozległych zmian i powikłań.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg polecany dla osób cierpiących na zaburzenia pracy naczyń krwionośnych, począwszy od drobnych teleangiektazji nazywanych pajączkami lub popękanymi naczynkami, do większych bordowych plamek.

Efekty daje zabieg IPL na rumień i rozszerzone naczynka?
Laser IPL usuwa rumień i bardzo drobne naczynia powierzchowne, zapobiega również powstawaniu nowych zmian naczyniowych, rumienia i cech trądzika różowatego.
Światło lasera dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez barwnik krwinek czerwonych. Następnie wydzielane jest ciepło, pod wpływem którego drobne naczynia obkurczają się i zamykają.

Opis zabiegu:
Jest to praktyczne jedyna metoda pozwalająca na usunięcie rumieńców na twarzy, w tym „napadowego” czerwienienia się pod wpływem emocji, gorąca lub po spożyciu alkoholu. Zabiegi przeprowadzamy przy pomocy urządzenia IPL. Odpowiednia długość fali światła IPL powoduje fotokoagulację drobnych naczynek krwionośnych, które w efekcie ulegają obkurczeniu i zamknięciu.
Częstotliwość wykonywania zabiegu:
Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie, średnio 2-5 w odstępach 2-3 tygodni.
Postępowanie po zabiegu:

Po zabiegu obowiązuje całkowity zakaz opalania,przez minimum 4 tygodnie. Należy bezwzględnie chronić skórę  stosując dodatkowo kremy z filtrem SPF.

Pacjent po zabiegu powinien unikać czynników powodujących rozszerzenie naczyń krwionośnych przez okres 4-5 dni (wysiłek fizyczny, sauna, zmiany temperatur).

W przypadku uszkodzonego naskórka należy zaniechać nakładania makijażu na naświetlane miejsca przez ok. 1-2 dni po zabiegu. W pozostałych przypadkach makijaż można nałożyć następnego dnia po zabiegu.
Skóra po zabiegu:
Zaraz po zabiegu skóra jest zazwyczaj lekko zaczerwieniona i obrzęknięta. Pierwsze efekty można zauważyć po dwóch, trzech zabiegach.
Przeciwwskazania do zabiegu:

ciąża, karmienie piersią
opalenizna (1 miesiąc),
leki światłouczulające (retinoidy, p/depresyjne,  tetracykliny),
zioła (dziurawiec, nagietek)
spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem),
cukrzyca (niewyrównana),
bielactwo,
łuszczyca (aktywna faza),
padaczka,
zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
skłonność do powstawania bliznowców (keloidów)

 CENA ZABIEGU:

› Twarz  300-500

›  Nos   150-250

› Dekolt  350-550

› Ręcę  400-600