Zabieg Cellular Matrix BCT-HA to zabieg premium wśród stymulatorów .Naturalny kwas hialuronowy wzbogacony płytkowymi czynnikami wzrostu . Rewolucyjna innowacja w pielęgnacji  skóry, łącząca dwie koncepcje zabiegu w jednym, w celu osiągnięcia  naturalnych rezultatów.  3 obszary zabiegowe w jednej cenie ! W jednej procedurze zabiegowej ( 6,5 ml. preparatu )

Specjalny system medyczny Cellular Matrix BCT-HA umożliwia  przygotowanie autologicznego osocza bogatopłytkowego (RegenPRP) połączonego z nieusieciowanym kwasem  hialuronowym (HA) w obiegu zamkniętym. RegenPRP: koncentrat płytek przygotowany z użyciem technologii Regen Lab zapewnia zbiór najczyszytrzych autologicznych czynników wzrostu.  Wyroby RegenLab® wykorzystują technologię żelu separującego, który oddziela osocze i płytki od komórek krwi, w celu uzyskania RegenPRP .
Płytki, poza odgrywaniem roli w hemostazie, są też  kluczowym czynnikiem w mechanizmach odnowy tkanki.
Dostarczają podstawowe czynniki wzrostu  takie jak FGF, PDGF, TGF-β, EGF, VEGF, IGF, które  biorą udział w migracji, różnicowaniu i namnażaniu komórek macierzystych. Ponadto, czynniki wzrostu znajdujące się w płytkach również stymulują  fibroblasty oraz komórki śródbłonka odpowiednio  do indukowania procesu odkładania nowej macierzy pozakomórkowej oraz neowaskularyzacji.
Osocze zawiera wiele czynników niezbędnych do przeżycia komórek, w tym składniki odżywcze,  witaminy, hormony, elektrolity, czynniki wzrostu  (takie jak IGF i HGF) oraz proteiny. Wśród protein  osocza, cząsteczki odgrywające rolę w procesie  koagulacji i tworzeniu polimerów fibrynowych  służyć będą jako rusztowanie dla migracji komórek  oraz tworzenia nowych komórek.  RegenPRP można jest skutecznym zabiegiem  odmładzającym indukuje produkcję  kolagenu w skórze właściwej.

CellularMatrix:  RegenPRP w połączeniu z HA

Kwas hialuronowy jest kluczową cząsteczką  biorącą udział w nawilżaniu skóry i ma unikalne  właściwości wiązania dużej ilości wody.
• Ponad 25 lat doświadczenia klinicznego  w nawilżaniu skóry i korekcji objętości

• Główny składnik macierzy pozakomórkowej
• Wiąże wodę i nadaje objętość
• Stymuluje migrację i proliferację komórek  Kwas hialuronowy wydaje się poprawiać  działanie wielu cząsteczek zawartych  w osoczu bogatopłytkowym

Połączenie RegenPRP  i HA zapewnia lepsze  konturowanie i  przyspiesza regenerację  komórkową, sprawia,  że połączenie to jest idealnym odpowiednim narzędziem  do odbudowy oraz  nawilżenia skóry.

PRZECIWWSKAZANIA:
Bezwzględne przeciwwskazania:

Nie podawać preparatu PRP/HA pacjentom ze stwierdzoną nadwrażliwością na jeden ze składników, w tym
kwas hialuronowy.

Nie używać u pacjentów z wrodzonymi lub nabytymi  schorzeniami hematologicznymi /zaburzeniami krzepliwości, takimi jak  zaburzenie czynności płytek, krytyczna trombocytopenia, zaburzenia  krzepnięcia lub pacjentom cierpiącym na nieleczone poważne zaburzenia  metaboliczne lub układowe.

Nie leczyć pacjentów z objawami posocznicy  lub ostrego stanu zapalnego w obszarze zabiegu.

 Względne przeciwwskazania: Nie zaleca się używania preparatu PRP/HA  u pacjentów z nowotworem, szczególnie gdy dotyczy on krwi lub kości i  wystąpiły przerzuty w ciągu poprzednich 5 lat, u pacjentów z chorobami  autoimmunologicznymi z obecnością przeciwciał i postępującą chorobą  (Hashimoto, RZS, toczeń, itp.), pacjentów u których występowała ostatnio  gorączka lub choroba oraz u których występuje mniej płytek niż 100’000’000/ml.

Przyjmowanie leków lub suplementów diety zmieniających czynność  płytek w ciągu 3 dni może wpłynąć na skuteczność zabiegu.

Nie zaleca się użycia preparatów PRP/HA u pacjentów z  miejscowymi zmianami dermatologicznymi w miejscu podania.

MOŻLIWE DZIAŁANIA UBOCZNE
Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego odnotowano równie sporadyczne  przypadki nadwrażliwości, w tym w rzadkich wypadkach reakcji
anafilaktycznych. Ponadto odnotowano, że u osób, którym podano kwas hialuronowy występowały wyraźne reakcje zapalne.

Odwracalne reakcje  zapalne obserwowano przez 1 do 2 tygodni po iniekcjach wykonywanych  z zastosowaniem techniki depozytów śródskórnych.

Iniekcje mogą  spowodować infekcję w przypadku nieprzestrzegania ogólnych środków  ostrożności i zasad techniki aseptycznej.

 CENA ZABIEGU:

1600,00