Cosmelan to preparat najnowszej generacji charakteryzujący się silnym działaniem depigmentacyjnym. Kuracja z jego wykorzystaniem zapewnia bardzo skuteczną redukcję plam barwinkowych, a także przywraca skórze blask oraz gładkość. Działanie Cosmelanu oparte jest na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, która jest kluczowym enzymem biorącym udział w procesie formowania melaniny. Terapia depigmentacyjna Cosmelan zawiera niezwykle bogaty zestaw składników aktywnych:

kwasy: azelainowy i kojowy – hamują syntezę tyrozynazy, kluczowego enzymu w procesie powstawania melaniny; posiadają także właściwości antybakteryjne, regulują wydzielanie łoju,
arbutyna – hamuje syntezę tyrozynazy,
kompleks Tyrosinol (inhibitor tyrozynazy) – hamuje syntezę barwnika melaniny,
wyciąg ze szczawiu Rumex canadensis (occidentalis) – ekstrakt rośliny pokrywającej prerie północnej Kanady; posiada silne właściwości hamowania tyrozynazy, przeciwdziała rumieniowi,
wyciąg z lukrecji gładkiej (Glycyrrhiza glabra) – działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie,
wyciąg z aloesu (Aloe Barbadensis) – posiada działanie kojące i łagodzące podrażnienia, odmładza,
niacynamid – posiada właściwości przeciwzapalne,
bisabolol – działa odmładzająco,
etoksydiglikol – działa odmładzająco, poprawia penetrację pozostałych składników aktywnych,
kwas salicylowy – działa antybakteryjnie,
witamina E – silny antyoksydant,
witamina A – odmładza, stymuluje odnowę komórkową,
witamina C – posiada silne właściwości antyoksydacyjne, stymuluje syntezę kolagenu, wzmacnia naczynia krwionośne.
Cosmelanem należy do najskuteczniejszych kuracji wybielających. Zawiera czynniki rozjaśniające, które charakteryzują się natychmiastowym działaniem. Peeling ten jest skuteczny w leczeniu przebarwień hormonalnych, sprawdza się również w przypadku małych, specyficznych plam, takich jak znamiona barwnikowe, przebarwienia posłoneczne czy piegi.
Kuracja jest odpowiednia dla każdego fototypu i rodzaju skóry. Poza rozjaśnieniem przebarwień zabeg powoduje zwężenie porów i zmniejszenie wydzielania łoju.A także stymuluje odnowę kolagenu, więc działa odmładzająco.
cosmelanPo zabiegu stan skóry ulega znacznej poprawie już w tydzień po rozpoczęciu kuracji. Szybkość leczenia uzależniona jest od typu skóry. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%.

Kuracja domowa – dodatkiem do zabiegu w gabinecie jest krem do pielęgancji domowej – Dermamelan Treatment krem lub Cosmelan 2. Jego zadaniem jest podtrzymywanie efektu działania zabiegu. Preparat wspomaga usuwanie przebarwień, a także zamyka pory, reguluje wydzielanie łoju i zapobiega hiperpigmentacji. Jednym ze składników kremu jest wysoki filtr przeciwsłoneczny, który skutecznie chroni skórę w trakcie trwania terapii wybielającej, przez szkodliwym promieniowaniem UV.

Z problemem plam barwnikowych boryka się coraz większa ilość osób. Ich pojawianie się zależy od wielu czynników. Zaliczyć do nich możemy: starzenie się skóry wywołane częstą i nadmierną ekspozycją na słońce, podłoże hormonalne, polekowe itp. Dermamelan jest preparatem przeznaczonym do zabiegów leczenia i likwidowania przebarwień o różnym charakterze pochodzenia. Zawarte w nim czynniki rozjaśniające, których działanie jest natychmiastowe, brak substancji keratolitycznych, możliwość wykonania zabiegu o każdej porze roku czyni go kuracją pożądaną wśród pacjentów mających problemy z przebarwieniami.

Zabieg składa się z dwóch etapów. Pierwszym jest nałożenie maski w gabinecie, która pozostaje na skórzeod 4 do 8 godzin (czas indywidualnie ustalany jest przez lekarza wykonującego zabieg). Drugi etap to pielęgnacja w domu gdzie należy systematycznie stosować dermokosmetyki. Dermamelan/Cosmelan krem i preparat silnie nawilżający wskazany przez lekarza.

 CENA ZABIEGU:

Zabieg Cosmelan (maska) – 900zł
Krem Cosmelan – 590zł

Home Pack 3 kremy 890,00
Zabieg Cosmelan + krem do kuracji domowej – 1400zł

Zabieg Dermamelan 1200 zł

Krem Dermamelan 900 zł

zabieg Dermamelan +krem do kuracji domowej 1750 zł