Cosmelan to preparat najnowszej generacji charakteryzujący się silnym działaniem depigmentacyjnym. Kuracja z jego wykorzystaniem zapewnia bardzo skuteczną redukcję plam barwinkowych, a także przywraca skórze blask oraz gładkość. Działanie Cosmelanu oparte jest na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, która jest kluczowym enzymem biorącym udział w procesie formowania melaniny. Terapia depigmentacyjna Cosmelan zawiera niezwykle bogaty zestaw składników aktywnych:

kwasy: azelainowy i kojowy – hamują syntezę tyrozynazy, kluczowego enzymu w procesie powstawania melaniny; posiadają także właściwości antybakteryjne, regulują wydzielanie łoju,
arbutyna – hamuje syntezę tyrozynazy,
kompleks Tyrosinol (inhibitor tyrozynazy) – hamuje syntezę barwnika melaniny,
wyciąg ze szczawiu Rumex canadensis (occidentalis) – ekstrakt rośliny pokrywającej prerie północnej Kanady; posiada silne właściwości hamowania tyrozynazy, przeciwdziała rumieniowi,
wyciąg z lukrecji gładkiej (Glycyrrhiza glabra) – działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie,
wyciąg z aloesu (Aloe Barbadensis) – posiada działanie kojące i łagodzące podrażnienia, odmładza,
niacynamid – posiada właściwości przeciwzapalne,
bisabolol – działa odmładzająco,
etoksydiglikol – działa odmładzająco, poprawia penetrację pozostałych składników aktywnych,
kwas salicylowy – działa antybakteryjnie,
witamina E – silny antyoksydant,
witamina A – odmładza, stymuluje odnowę komórkową,
witamina C – posiada silne właściwości antyoksydacyjne, stymuluje syntezę kolagenu, wzmacnia naczynia krwionośne.
Cosmelanem należy do najskuteczniejszych kuracji wybielających. Zawiera czynniki rozjaśniające, które charakteryzują się natychmiastowym działaniem. Peeling ten jest skuteczny w leczeniu przebarwień hormonalnych, sprawdza się również w przypadku małych, specyficznych plam, takich jak znamiona barwnikowe, przebarwienia posłoneczne czy piegi.
Kuracja jest odpowiednia dla każdego fototypu i rodzaju skóry. Poza rozjaśnieniem przebarwień zabeg powoduje zwężenie porów i zmniejszenie wydzielania łoju.A także stymuluje odnowę kolagenu, więc działa odmładzająco.
cosmelanPo zabiegu stan skóry ulega znacznej poprawie już w tydzień po rozpoczęciu kuracji. Szybkość leczenia uzależniona jest od typu skóry. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%.

Kuracja domowa – dodatkiem do zabiegu w gabinecie jest krem do pielęgancji domowej – Dermamelan Treatment krem lub Cosmelan 2. Jego zadaniem jest podtrzymywanie efektu działania zabiegu. Preparat wspomaga usuwanie przebarwień, a także zamyka pory, reguluje wydzielanie łoju i zapobiega hiperpigmentacji. Jednym ze składników kremu jest wysoki filtr przeciwsłoneczny, który skutecznie chroni skórę w trakcie trwania terapii wybielającej, przez szkodliwym promieniowaniem UV.

Z problemem plam barwnikowych boryka się coraz większa ilość osób. Ich pojawianie się zależy od wielu czynników. Zaliczyć do nich możemy: starzenie się skóry wywołane częstą i nadmierną ekspozycją na słońce, podłoże hormonalne, polekowe itp. Dermamelan jest preparatem przeznaczonym do zabiegów leczenia i likwidowania przebarwień o różnym charakterze pochodzenia. Zawarte w nim czynniki rozjaśniające, których działanie jest natychmiastowe, brak substancji keratolitycznych, możliwość wykonania zabiegu o każdej porze roku czyni go kuracją pożądaną wśród pacjentów mających problemy z przebarwieniami.

Zabieg składa się z dwóch etapów. Pierwszym jest nałożenie maski w gabinecie, która pozostaje na skórzeod 4 do 8 godzin (czas indywidualnie ustalany jest przez lekarza wykonującego zabieg). Drugi etap to pielęgnacja w domu gdzie należy systematycznie stosować dermokosmetyki. Dermamelan/Cosmelan krem i preparat silnie nawilżający wskazany przez lekarza.

dermamelan®to medyczna terapia depigmentacyjna która stopniowo i bardzo skutecznie eliminuje przebarwienia, działając bezpośrednio na melaninę nagromadzoną w wierzchnich warstwach skóry, a takze działając na przyczyny powstawania przebarwień. Efekt terapii jest pełny i trwały.

Leczenie składa się z sesji zabiegowej w gabinecie oraz 4-miesięcznej kuracji domowej.

sesja w gabinecie. Po postawieniu właściwej diagnozy przez lekarza leczenie rozpoczyna się pierwszą sesją w gabinecie lekarskim. Lekarz nakłada dwie maski o intensywnym działaniu depigmentacyjnym.

kuracja w domu. Kontynuacja kuracji w domu, poprzez zastosowanie kosmeceutyków uzupełniających zabieg gabinetowy, działających depigmentująco i długotrwale regulujących nadprodukcję melaniny.

Chcesz wiedzieć więcej o przebarwieniach?

Przebarwienia to bardzo częsty problem, zwłaszcza u kobiet. Jest to ciemne zabarwienie skóry spowodowane nadprodukcją pigmentu lub melaniny, która gromadzi się nierównomiernie w skórze. Ta nadprodukcja jest spowodowana zmianą pewnych mechanizmów komórkowych, które powodują nadmiar pigmentu.

Istnieją różne rodzaje przebarwień różniących się ich pochodzeniem i rozmieszczeniem na skórze.Mogą pojawić się w wyniku działania wielu czynników, z których najważniejszym jest brak stosowania ochrony przeciwsłonecznej, ale również predyspozycje genetyczne, procesy zapalne, zmiany hormonalne, niektóre leki fotouczulające, takie jak doustne środki antykoncepcyjne lub niektóre leki przeciwzapalne, antybiotyki, itp.

Jest to złożony problem i w wielu przypadkach są one oporne na wiele zabiegów medyczno-estetycznych. Aby osiągnąć skuteczny i długotrwały efekt, należy pracować nad usunięciem nagromadzonego pigmentu, który powoduje widoczne zaciemnienie, ale także sprawdzić komórkowe podłoże przebarwień, aby zatrzymać nadprodukcję melaniny, a tym samym zapobiec ich ponownemu pojawieniu się.

 CENA ZABIEGU:

Zabieg Cosmelan (maska) – 750zł
Krem Cosmelan – 590zł

Home Pack 3 kremy 890,00
Zabieg Cosmelan + krem do kuracji domowej – 1400zł

Zabieg Dermamelan 1200 zł

Krem Dermamelan 900 zł

zabieg Dermamelan +krem do kuracji domowej 1750 zł