Nici autologiczne (needle shaping) – nowoczesny i bezpieczny lifting bez skalpela. Co warto o nim wiedzieć?

Nici autologiczne (needle shaping) mają za zadanie zwiększyć produkcję kolagenu, a przez to widocznie poprawić jędrność skóry. Ten swoisty lifting bez skalpela, dzięki małej inwazyjności uważany jest za jeden z bezpieczniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Ponieważ nici autologiczne cieszą się coraz większą popularnością, warto wiedzieć, w jaki sposób działają i kiedy można je zastosować?
Czym są nici autologiczne (needle shaping) ?

Nici autologiczne to specyficzne wzmocnienie sieci włókien kolagenu i elastyny, uzyskiwanie za pomocą bardzo cienkich igieł i przepływającego przez nie prądu o mieszanych częstotliwościach. Ma to na celu minimalne odwodnienie włókien podporowych, które przyklejają się do igły i łączą ze sobą. Nadanie im właściwego kierunku daje efekt liftingu przez pobudzenie fibroplastów, które odpowiedzialne są za tworzenie włókien kolagenowych, oraz elastyny, w poszczególnych partiach twarzy lub ciała. To wpływa także na spłycenie blizn potrądzikowych oraz rozstępów.

Zastosowanie nici autologicznych jest nieinwazyjną metodą, która nie wymaga podawania pacjentowi wprost do skóry obcych dla niej substancji (wypełniaczy). Przed zastosowaniem nici autologicznych specjaliści wykorzystują krem znieczulający, który zdecydowanie zmniejsza nieprzyjemne odczucia towarzyszące zabiegowi.

Powtarzanie tego zabiegu określoną ilość razy w odpowiednich odstępach czasu wpływa na wyraźną poprawę jędrności skóry. Specjaliści najczęściej zalecają stosowanie serii zabiegów (od 4 do 6) w odstępach 2-3 tygodniowych. Uzyskany efekt może się utrzymywać w skórze do 2 lat.
Nici autologiczne (needle shaping)

Nici autologiczne można stosować z powodzeniem w następujących obszarach ciała:

twarz;
szyja;
dekolt;
dłonie;
całe ciało.

Jakie skutki uboczne może mieć zastosowanie nici autologicznych?

Jedynym chwilowym śladem po tej ingerencji może być obrzęk i zaczerwienienie skóry. Z reguły takie niedogodności znikają dzień po przeprowadzonym zabiegu, rzadziej utrzymują się do kilku dni po nim. Duża ilość wkłuć wykonywanych podczas zabiegu podnosi ryzyko wystąpienia w miejscach wkłucia siniaków. Poza tym nici autologiczne nie niosą ze sobą dużego ryzyka powikłań i nie wymagają okresu rekonwalescencji po przeprowadzonym zabiegu. Z tego powodu jest on uważany za w pełni bezpieczny.
Nici autologiczne — jak długo trwa zabieg ?

Najczęściej trwa on ok. godziny, włączając w to znieczulenie, ale ostatecznie długość czasu trwania zależy od ilości miejsc poddanych zabiegowi.
Kiedy warto skorzystać z nici autologicznych?

Na zabieg z użyciem nici autologicznych decyzja się nie tylko dojrzałe panie, ponieważ mogą je zastosować także mężczyźni. Nadaje się do skóry nieco młodszej, jak i tej dojrzałej. Nici autologiczne są świetną receptą na poprawę elastyczności i wyglądu skóry.
Nici autologiczne (needle shaping)

Kiedy warto zdecydować się na nici autologiczne?

Istnieje kilka wskazań, które przemawiają do skorzystania z możliwości, jaki daje zabieg z zastosowaniem nici autologicznych:

do pobudzania naturalnych zdolności regeneracyjnych skóry (biostymulacja);
do spłycania zmarszczek mimicznych;
celem poprawy owalu i napięcia skóry twarzy;
celem rewitalizacji oraz poprawą objętości ust;
gdy konieczne jest spłycenie blizn i rozstępów.

Nici autologiczne — dlaczego warto je zastosować?

Nici autologiczne cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ pozwalają na osiągnięcie szybkich i widocznych efektów. Dzieje się to komfortowo i bezboleśnie, bez skutków ubocznych, a w dodatku bez konieczności wszczepiania obcych substancji do skóry. Zastosowanie kilku zabiegów z użyciem nici autologicznych pozwala na rozbudowę mocnej sieci kolagenowej, która wpływa na poprawę jędrności i młody wygląd skóry.
Przeciwwskazania do zastosowania nici autologicznych

Niestety nie każdy może skorzystać z efektów liftingu bez skalpela po zastosowaniu nici. Do sytuacji, w których nie należy decydować się na ten zabieg, zaliczamy:

choroby nowotworowe;
istniejące stany zapalne skóry i infekcje;
posiadanie metalowych implantów;
posiadanie wszczepionego rozrusznika serca;
ciąża oraz okres karmienia piersią.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg całej twarzy trwa około 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej zaledwie 10-15 minut.

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Zastosowanie metody nici liftingującej pozwala osiągnąć doskonały rezultat estetyczny bez stosowania tradycyjnych operacji chirurgicznych.

Efekty to wyraźne podciągnięcie, zliftingowanie luźnej, wiotkiej, opadającej skóry policzków, czoła i podbródka. Rezultaty są widoczne bezpośrednio po zabiegu,ale efekt narasta w czasie i utrzymuje się ok. 2-3 lat, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Odczucia po zabiegu i możliwe skutki uboczne

Po zabiegu mogą wystąpić: bolesność, uczucie ciągnięcia, obrzęk, zaczerwienienie, czasowa asymetria, siniaki, nierówność konturu. W bardzo rzadkich przypadkach może wystąpić podwyższona temperatura (ponad 37,5 °C), pulsujący ból, zauważalna asymetria, pogłębiania się obrzęku. Wówczas niezwłocznie należy zgłosić się do naszej Kliniki lub do swojego lekarza. Z reguły okres gojenia trwa 1-2 tygodnie, ale już po kilku dniach pacjent może wrócić do codziennego rytmu życia.

Zalecenia pozabiegowe

W ciągu 24 godzin od wykonania procedury w obszarze zabiegowym należy przykładać zimny kompres. Przez okres 2-3 dni powstrzymywać się od picia gorących napojów i spożywania gorących posiłków, a od alkoholu dłużej niż dwa tygodnie.

Po zabiegu zaleca się pacjentowi w domu przecierać miejsca wkłucia i wyprowadzenia igły roztworem na bazie spirytusu. W okresie około tygodnia od przeprowadzenia zabiegu zaleca się ograniczyć aktywność mimiki twarzy (nie jeść hamburgerów, głośno się nie śmiać), nie stosować masaży, unikać wysiłku fizycznego np. fitness, nie korzystać z zabiegów intensywnie rozgrzewających np. kąpieli
w saunie, czy basenu.

W obszarze zabiegowym nie stosować żadnych zabiegów rozgrzewających przez okres nie krótszy niż miesiąc od zabiegu implantacji nici. Jak również w okresie około dwóch miesięcy przeciwwskazany jest głęboki masaż, fizjoterapia i stosowanie innych technik – śródskórnie.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

  • choroby autoimmunologiczne;
  • ciężka choroba ogólnoustrojowa
  • ciężkie,chwiejne nadciśnienie tętnicze
  • hemofilia;
  • zaburzenia psychiczne i neurotyczne;
  • stany zapalne i nowotwory w obszarze planowanej interwencji;
  • tendencja do przerostu i bliznowacenia (tworzenia keloidów)
  • zaburzenia krwi;
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
  • zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych;
  • ciąża i laktacja;
  • wcześniej wprowadzone nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym

 CENA ZABIEGU:

Twarz  1000 -1200 zł
Szyja 800 -1000 zł
Dekolt 800 -1000 zł
Partie (usta, czoło, policzki, bruzdy nosowo-wargowe, linia żuchwy, dolina łez)  400-600 zł