Karisma – co to jest?

KARISMA to pierwszy na rynku, innowacyjny biostymulator na bazie kolagenu typu I pozyskiwanego metodą inżynierii genetycznej, a także kwasu hialuronowego oraz karboksymetylocelulozy. Preparat zawiera naturalne składniki i jest biozgodny z ludzkimi tkankami. Ma przede wszystkim działanie biostymulujące, czyli pobudza w skórze produkcję włókien kolagenowych i elastynowych, prowadząc do jej przebudowy, a w efekcie do poprawy jędrności, gęstości i elastyczności, a także zmniejszenia zmarszczek, blizn czy rozstępów. Jest też jednocześnie delikatnym wypełniaczem, tzw. soft fillerem, dzięki czemu pozwala w naturalny sposób poprawić owal twarzy i jej tzw. wolumetrię z efektem widocznym praktycznie zaraz po zabiegu. Stymuluje też skórę do naturalnej regeneracji.

Co go wyróżnia spośród innych biostymulatorów z kolagenem? Przede wszystkim innowacyjna i niezwykle bezpieczna formuła – kolagen zastosowany w KARISMIE jest pozyskiwany z nici jedwabnika, a nie z tkanek zwierzęcych. Dzięki temu zapewnia doskonałą tolerancję, bez ryzyka wystąpienia alergii i niepożądanych odczynów. Jest w 100% biozgodny z ludzkimi tkankami.

Czas trwania zabiegu
Ok. 30 minut. W przypadku stosowania znieczulenia należy do tego doliczyć kolejne min. 30 minut (tyle czasu musi na skórze pozostawać krem znieczulający, aby skutecznie zadziałać).

Stopień bólu

Dzięki zastosowaniu kremu znieczulającego zabieg jest praktycznie bezbolesny. Jeśli wykonujemy go kaniulą, nie jest konieczne stosowanie znieczulenia.
Rekonwalescencja

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, od razu po jego wykonaniu można wrócić do codziennych aktywności.
Jak przebiega zabieg Karisma?

W zależności od wskazań, KARISMĘ podajemy techniką mezoterapii (duża ilość płytkich wkłuć, jedno obok drugiego) bądź tzw. techniką liniową wsteczną, przy użyciu igły lub kaniuli. Wtedy wykonujemy jedynie kilka wkłuć, co dla pacjenta oznacza mniejsze ryzyko wystąpienia siniaków po zabiegu.
Jak przygotować się do zabiegu Karisma?

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, ale na kilka dni przed jego wykonaniem unikaj stosowania środków przeciwzapalnych mogących obniżać krzepliwość krwi (np. popularnej Aspiryny), ponieważ mogą one zwiększać ryzyko pojawienia się siniaków i krwiaków po iniekcji. W dniu zabiegu nie spożywaj kawy ani alkoholu. Gdy planujesz zabiegi biostymulujące, warto też wprowadzić wcześniej suplementację witaminy C do diety, ponieważ dodatkowo pobudza ona produkcję kolagenu, zainicjowaną podaniem KARISMY.

Zalecenia po zabiegu Karisma

Tuż po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta wskutek jej nakłuwania (zwłaszcza gdy preparat był podawany techniką mezoterapii). Objawy te zwykle ustępują w ciągu kilku godzin, czasami mogą się utrzymywać przez 2-3 dni. W tym czasie należy przestrzegać typowych zaleceń pielęgnacji skóry po zabiegach iniekcyjnych:

w dniu zabiegu zalecamy nie myć już twarzy i nie nakładać na nią żadnych kremów,
od kolejnego dnia dbaj o czystość skóry, używając łagodnych środków myjących; nie dotykaj twarzy brudnym rękami, nie przecieraj używanym ręcznikiem,
jeśli pojawiło się zaczerwienienie lub siniaczki, możesz stosować specjalne kremy przyspieszające gojenie się skóry po zabiegu,
przez co najmniej 1 tydzień unikaj basenu, siłowni, gorących kąpieli, sauny,
chroń skórę kremem z wysokim filtrem SPF – miejsca wkłuć są uwrażliwione na działanie promieni UV,
zwykle już kolejnego dnia możesz nałożyć na skórę makijaż, najlepiej mineralny (czystym pędzlem),
warto też kontynuować suplementację witaminą C, przez co najmniej miesiąc po zabiegu.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg całej twarzy trwa około 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej zaledwie 10-15 minut.

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Zastosowanie metody nici liftingującej pozwala osiągnąć doskonały rezultat estetyczny bez stosowania tradycyjnych operacji chirurgicznych.

Efekty to wyraźne podciągnięcie, zliftingowanie luźnej, wiotkiej, opadającej skóry policzków, czoła i podbródka. Rezultaty są widoczne bezpośrednio po zabiegu,ale efekt narasta w czasie i utrzymuje się ok. 2-3 lat, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Odczucia po zabiegu i możliwe skutki uboczne

Po zabiegu mogą wystąpić: bolesność, uczucie ciągnięcia, obrzęk, zaczerwienienie, czasowa asymetria, siniaki, nierówność konturu. W bardzo rzadkich przypadkach może wystąpić podwyższona temperatura (ponad 37,5 °C), pulsujący ból, zauważalna asymetria, pogłębiania się obrzęku. Wówczas niezwłocznie należy zgłosić się do naszej Kliniki lub do swojego lekarza. Z reguły okres gojenia trwa 1-2 tygodnie, ale już po kilku dniach pacjent może wrócić do codziennego rytmu życia.

Zalecenia pozabiegowe

W ciągu 24 godzin od wykonania procedury w obszarze zabiegowym należy przykładać zimny kompres. Przez okres 2-3 dni powstrzymywać się od picia gorących napojów i spożywania gorących posiłków, a od alkoholu dłużej niż dwa tygodnie.

Po zabiegu zaleca się pacjentowi w domu przecierać miejsca wkłucia i wyprowadzenia igły roztworem na bazie spirytusu. W okresie około tygodnia od przeprowadzenia zabiegu zaleca się ograniczyć aktywność mimiki twarzy (nie jeść hamburgerów, głośno się nie śmiać), nie stosować masaży, unikać wysiłku fizycznego np. fitness, nie korzystać z zabiegów intensywnie rozgrzewających np. kąpieli
w saunie, czy basenu.

W obszarze zabiegowym nie stosować żadnych zabiegów rozgrzewających przez okres nie krótszy niż miesiąc od zabiegu implantacji nici. Jak również w okresie około dwóch miesięcy przeciwwskazany jest głęboki masaż, fizjoterapia i stosowanie innych technik – śródskórnie.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

  • choroby autoimmunologiczne;
  • ciężka choroba ogólnoustrojowa
  • ciężkie,chwiejne nadciśnienie tętnicze
  • hemofilia;
  • zaburzenia psychiczne i neurotyczne;
  • stany zapalne i nowotwory w obszarze planowanej interwencji;
  • tendencja do przerostu i bliznowacenia (tworzenia keloidów)
  • zaburzenia krwi;
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
  • zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych;
  • ciąża i laktacja;
  • wcześniej wprowadzone nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym

 CENA ZABIEGU:

1500,00