FIRST LIFT SCREW – DELIKATNY LIFTING I ODNOWA BEZ SKALPELA !
pojedyncza nić typu MONO, której wolny koniec opleciony jest spiralnie na igle. Przeznaczona do silniejszej stymulacji grubszej skóry. First Lift (Multi-Puncture Filaments) to absolutna nowość na polskim rynku medycyny estetycznej i idealny sposób na odzyskanie naturalnego, młodego wyglądu. Stosowane podczas zabiegu rozpuszczalne nici PDO doskonale wpływają na kondycję i napięcie skóry, zapewniając natychmiastowy i długotrwały efekt. Jest to spektakularny zabieg, który łączy rewitalizację skóry na poziomie komórkowym z niwelowaniem zmarszczek i delikatnym liftingiem.
Nici First Lift mogą być aplikowane do poprawy struktury skóry twarzy, szyi i dekoltu, jak również biustu. Inaczej niż w tradycyjnym liftingu, technologia First Lift nie wymaga użycia skalpela, jest szybka, bezpieczna i niemal bezinwazyjna. Wykonane z rozpuszczalnej substancji PDO (polidioksanonu) nici First Lift wchłaniają się do 8 miesięcy, a efekty zabiegu utrzymują się około 2 lata. Nici PDO  bardzo szybko stały się popularne na całym świecie, również Europie. Koncepcja zabiegu jest bardzo prosta i polega na wszczepianiu pod skórę rozpuszczalnych nici. Nici te, stopniowo rozpuszczając się stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów, angiogenezę, dzięki czemu skóra staje się gładsza, bardziej świetlista, zmarszczki znikają, owal twarzy się podnosi, „pory” ulegają zwężeniu, wzmocnieniu ulegają obwisłe tkanki – następuje lifting skóry. Nici PDO to syntetyczne monofilamentowe włókna.
Zbudowane są z jednej wiązki i charakteryzują się jednolitą, pozbawioną zagłębień i bruzd powierzchnią, w której mogłyby kolonizować się bakterie. Zaletą tych nici jest bardzo płynne przejście przez tkanki, dzięki czemu eliminuje się uszkodzenie struktur podczas implantacji. Całkowity czas rozpuszczania wynosi 180 – 210 dni. Stosowane są od wielu lat, m.in. w chirurgii plastycznej, okulistyce, ginekologii, chirurgii ogólnej. Materiał jest atraumatyczny i obojętny dla tkanek. Nie posiada właściwości pirogennych ani antygennych.

Zalety zabiegu:

  • bezpieczeństwo
  • brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu
  • natychmiastowe wyniki
  • wysoka skuteczność
  • brak nacięć i blizn
  • nici są całkowicie wchłaniane
  • możliwość powtórzenia procedury
  • brak widoczności i wyczuwalności nici
Procedura jest odpowiednia dla osób od około 30 roku życia, kiedy to pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Nie ma natomiast górnej granicy wiekowej.

 CENA ZABIEGU:

koszt zabiegu w zależności od ilości Nici w implantacji 1200,00-1800,00

MOŻLIWE REAKCJE  PO ZABIEGU  Nici liftingujące

Jeżeli chodzi o sam zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących, reakcje  obejmują ewentualne podrażnienia i stany zapalne skóry w miejscu wkłucia. Może wystąpić swędzenie, niekiedy wysypka, niewielkie zasinienie, a także obrzęk. Podrażnienie, np. w obrębie twarzy, może też wywołać samo znieczulenie.

Jeżeli w pierwszych dniach po zabiegu nie zostanie ograniczona mimika twarzy, pojawia się ryzyko, że nici się przemieszczą i efekt będzie odmienny od zamierzonego lub nie będzie go wcale. Dodatkowo materiały, z których wykonane są nici, źle tolerują przegrzewanie tkanek, stąd zabiegi laserowe lub z użyciem fal radiowych mogą je uszkodzić lub przyspieszyć proces ich rozpuszczania. Zbyt intensywny trening fizyczny, który wiąże się z mimiką twarzy, również może doprowadzić do powikłań w formie niedostatecznego zagnieżdżenia się nici w skórze.

Obecnie stosowane nici wchłaniają się po upływie około dwóch lat. Jest to ważna informacja dla osoby poddającej się zabiegowi, ponieważ wraz z upływem czasu zmienia się wygląd, ale też kontur twarzy, więc nici założone w jednym miejscu mogą po kilku latach znaleźć się zupełnie w innym.

Wcześniej używano złotych nici syntetycznych. Te stosowane obecnie, czyli tzw. mikronici, dzielą się ze względu na czas wchłaniania – od 12 do około 18 miesięcy (maksymalny czas to 2 lata) oraz rodzaj – mogą to być nici liftingujące gładkie, z haczykami (które dodatkowo wzmacniają działanie, w zabiegach wymagających podniesienia skóry – stymulują produkcję kolagenu i elastyny) lub stożkami. Wszystkie wykonane są z całkowicie wchłanialnych materiałów, które nie powodują reakcji autoimmunologicznej organizmu. Różnią się też długością, która sięga od 5 do 10 cm.
Używane w gabinetach medycyny estetycznej nici wykonane są z polidioksanonu (są najtańsze), kwasu mlekowego i glikolowego oraz polikaprolaktonu (najdroższe).
Ostateczny efekt będzie widoczny po około 2–3 tygodniach, kiedy nici ułożą się pod skórą. Do tego czasu wskazane jest kontrolowanie mimiki twarzy (unikanie silnej ekspresji), a także ograniczenie bardziej inwazyjnych zabiegów pielęgnacyjnych jak masaże, peelingi czy golenie. Bezpośrednio po zabiegu może być odczuwany dyskomfort w miejscu wprowadzenia nici, może pojawić się opuchlizna, delikatne zasinienie, a w niektórych przypadkach swędzenie. Niekiedy wskazane jest stosowanie antybiotyku w maści.