Procedura wykonywania zabiegu laserowego laserem frakcyjnym
Zabieg laserem frakcyjnym wykonujemy w celach poprawy jakości skóry, leczniczych, usuwając przebarwienia (melasę) oraz poprawiając kondycję i elastycznej skóry, pobudzając pracę kolagenu. Zabieg laserem frakcyjnym wykonywany jest następującej procedurze:
Klient po wstępnej konsultacji otrzymuje do wypełniania ankietę, w której zamieszczone są wszystkie niezbędne informacje dotyczące stanu zdrowia, wskazań, przeciwwskazań do zabiegu oraz wstępna informacja w zakresie postępowania i przebiegu regeneracji po zabiegu laserowym.
Zabieg laserem frakcyjnym wykonujemy na ustalonym z Klientem obszarze ciała, po uprzednim znieczuleniu. Po zakończeniu wykonywania zabiegu pacjent otrzymuje kompresy chłodzące, w celu wyciszenia intensywnej reakcji termicznej. Z chwilą kiedy uzyskujemy optymalny komfort, pacjent może opuścić gabinet. W załączeniu otrzymuje specjalną instrukcję, jak postępować po zabiegu laserowym, w której opisane są kolejne doby oraz wymienione rodzaje preparatów do pielęgnacji oraz procedury postępowania na kolejne 30 dni. Po 14 dniach pacjent umawiany jest na kontrolę po zabiegowa, w celu sprawdzenia procesu gojenia. Jeśli po tym okresie Pacjent nie zgłasza żadnych zastrzeżeń, zabieg uznajemy za zakończony.
Procedura wykonywania zabiegu laserowego laserem zamykania naczynek
Zabieg zamykania naczyń laserem diodowym jest procedurą mającą na celu zlikwidowanie rozszerzonych naczyń. Zabieg może być przeprowadzony jednorazowo bądź wielokrotnie, w zależności od wskazań pacjenta i rodzaju problemu. Przed zabiegiem pacjent otrzymuje stosowną ankietę, w której ma obowiązek poinformować wykonującego zabieg specjalistę o wszystkich wskazaniach i przeciwwskazaniach związanych ze stanem zdrowia. W ankiecie umieszczone są wszystkie niezbędne informacje a zatajenie ich może powodować nieprzewidziane w skutkach efekty uboczne bądź powikłania.
W czasie zabiegu Pacjent może odczuwać delikatne szczypanie. Po zabiegu laserowego zamykania naczyń może wystąpić delikatny rumień, utrzymujący się dwie doby lub dłużej, w zależności od stosowanej pielęgnacji pozabiegowej oraz intensywności przeprowadzonej procedury zabiegowej. Po zabiegu, w momencie, kiedy zostanie zakończona procedura zabiegowa, Pacjent może ocenić w otrzymanym lusterku jak wygląda stan skóry po zabiegu. Widzi ilość pozamykanych naczyń i akceptuje efekty zabiegu.
Po 14 dniach pacjent zostaje umówiony na kontrolę, w celu sprawdzenia procesu gojenia. Z chwilą, kiedy Pacjent zaakceptuje efekt zabiegu, uznajemy procedurę za zakończoną.
Jeśli wystąpią objawy niepokojące pacjenta należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem!