la playa kwas hialuronowy klinika magnolia łódź
AKTUALNOŚCI / BLOG PROMOCJE

fototerapia światłem LED Lumi 8 spektakularne efekty !

 • 18 listopada, 2022

Lumi 8 to urządzenie umożliwiające terapię fotodynamiczną niekoherentnym światłem LED (Light Emitting Diode), emitowanym przez diody. Światło stymuluje syntezę wewnątrz komórek, która prowadzi do odnowienia skóry i spowolnienia procesów starzeniowych. Programy LUMI 8 pozwalają również łączyć wyselekcjonowane procesy fotosyntezy (PDT – terapia dynamicznego światła) z energią światła w celu zwiększenia efektów specyficznych zabiegów.
Zabiegi z czerwonym światłem o długości 630 nm – stosuje się do leczenia skóry.Zabiegi z połączeniem żółtego (590nm) i czerwonego (630 nm) światła stosuje się zarówno do odnawiania jak i leczenia skóry.Zabiegi z żółtym światłem (590 nm) stosuje się do odnawiania skóry
Zastosowanie:
– Odmładzanie skóry – znakomity efekt ujędrnienia, poprawienia faktury, kolorytu skóry, zmniejszenia ilości zmarszczek, poprawy owalu twarzy osiągany przez zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny jak również zwiększenie przyswajania przez komórki substancji czynnych, na przykład preparatów kosmetycznych.
– Leczenie cellulitu – pod wpływem LED komórki lepiej usuwają nadmiar wody jak i produkty przemiany materii (na poziomie komórkowym). Daje to znakomite działanie drenujące. Świetne efekty daje w polaczeniu z mikrodermabrazją, radiofrekfencją i elektroporacją
– Ułatwianie wchłaniania substancji czynnych zawartych w ampułkach, maskach.
– Leczenie trądziku pospolitego – oddziaływanie na porfiryny endogenne, które biorą udział w wytwarzaniu wolnych rodników tlenowych niszczących Propioni bacterium acnes, czyli bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądzika.

eczenie światłem LED związane jest z przenikaniem odpowiedniej długości fali do wnętrza skóry, bez jej przegrzania – głębokość penetracji fali zależy od koloru użytego światła oraz od stanu naszej skóry. Systemy Dermalux® Flex MD wykorzystują wyłącznie klinicznie przetestowane długości światła dostarczane z odpowiednią energią, natężeniem oraz dawką pozwalając na efektywną fotomodulację docelowych tkanek.

LED Red 633 nm
Czerwone światło 633 nm naturalnie stymuluje odmładzanie skóry. Badania kliniczne potwierdzają zwiększenie naturalnej postaci energi komórkowej ciała (ATP), która powoduje szybszą regenerację komórek. Światło czerwone jest silnie absorbowane przez fibroblasty zwiększając syntezę kolagenu oraz elastyny wygładzając i ujędrniając skórę. Wspomaga również cyrkulację krwi oraz system limfatyczny w usuwaniu toksyn, a także przyśpiesza proces gojenia. Rezultaty są zazwyczaj widoczne natychmiast po zakończeniu zabiegu; skóra staje się nawilżona i jędrna.

 • Zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny
 • Redukcja zmarszczek
 • Poprawa kolorytu oraz tekstury skóry
 • Zwiększenie naturalnego nawilżenia
 • Zwiększenie mikrocyrkulacji
 • Przywrócenie blasku
 • Bliskie podczerwieni światło  830 nm działa synergistycznie w połączeniu z czerwonym światłem dla optymalnych rezultatów odmładzania skóry. Jest to najgłębiej absorbowana długość światła skierowana na procesy zapalne komórek przyśpieszając gojenie się tkanek i redukując blizny. Światło NIR ma silne działanie przeciwzapalne sprawdzające się w leczeniu trądziku, trądziku różowatego oraz łuszczycy. Jego działanie zostało klinicznie potwierdzone również w leczeniu hiperpigmentacji oraz w lepszej penetracji leków w głąb skóry dzięki zwiększonej przenikalności komórek.
  • Zaawansowene zabiegi regeneracyjne
  • Silne działanie przeciwzapalne
  • Redukcja rumienia oraz podrażnień
  • Polepszenie pigmentacji
  • Uśmierzenie bólu