AKTUALNOŚCI / BLOG PROMOCJE

 Yellow Peel  piękna skóra  kuracja która odejmuje lat Twojej skórze

  • 20 września, 2022
 Yellow Peel  piękna skóra  Cena zabiegu  350 zł zamiast  450,00 zł

Na czym polega peeling Yellow Peel?

Yellow Peel to popularny i lubiany przez klientów wielofazowy peeling chemiczny o niskiej agresywności i wysokiej skuteczności. Peeling ten działa na kilka warstw skóry, a możliwość regulacji głębokości wnikania pozwala eliminować różnego rodzaju problemy skórne. Z pomocą tego peelingu możemy redukować przebarwienia, ujędrniać i wygładzać zmarszczki u cer dojrzałych czy oczyszczać i rozświetlać skórę. Peeling chemiczny Yellow Peel to jeden najdelikatniejszych i najbezpieczniejszych peelingów chemicznych, który można dopasować do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.
Peeling chemiczny Yellow Peel – wskazania do zabiegu

Ten peeling polecany jest osobom, które zmagają się z łojotokowymi zaburzeniami skóry. Zabieg sprawdza się również doskonale na przebarwienia na twarzy i dłoniach, jak i na blizny (m.in. blizny potrądzikowe). Wyrównuje fakturę i koloryt skóry oraz ma działanie oczyszczające. To również skuteczny sposób na redukcję zmarszczek, wygładzenie skóry wokół oczu oraz nadanie jej jędrności i elastyczności. Peeling Yellow Peel polecany jest również w pielęgnacji szyi i dekoltu.
Peeling chemiczny Yellow Peel – przeciwwskazania

Chociaż Yellow Peel należy do jednych z najmniej inwazyjnych i najłagodniejszych zabiegów kosmetycznych, to istnieją przypadki, które uniemożliwiają jego wykonanie. Kiedy nie można stosować peelingu chemicznego Yellow Peel? Przeciwwskazania to m.in.:

infekcje skórne w aktywnej fazie (opryszczka) oraz zmiany zapalne na skórze,
choroby zakaźne,
zapalenie tkanki łącznej,
alergie skórne ( na kwas kojowy, kwas fitowy, kwas azelainowy, kwas glikolowy, kwas salicylowy),
liczne znamiona melanocytowe,
uszkodzenia skóry,
teleangiektazje,
leczenie ogólne dermatologicznymi lekami doustnymi lub miejscowymi (do 3 miesięcy wstecz),
zaburzenia psychiczne,
ciąża,
karmienie piersią.

Peeling Yellow Peel – przebieg zabiegu

Zabieg Yellow Peel dzieli się na trzy etapy. Pierwszy etap to oczyszczanie skóry specjalnym preparatem, który jest zmywany po około 20 minutach. Następnie, za pomocą kwasów glikolowego i salicylowego, usuwana jest wierzchnia warstwa naskórka (kwasy te są zmywane po kilku minutach). W pierwszej fazie zabiegu może nastąpić delikatne pieczenie.

W kolejnym etapie stymulowana jest produkcja kolagenu i elastyny – w tym celu na skórę nakłada się maskę będącą bogactwem składników aktywnych. Wśród nich odnajdziemy takie składniki jak kwas azelainowy, fitowy czy kojowy, które w doskonały sposób wspomagają walkę z przebarwieniami oraz regulują proces syntezy melaniny. Maskę pozostawia się na około 15-20 min, a ilość jej zaaplikowanych warstw uzależniona jest od problemu cery.

Czas trwania zabiegu to około 50-120 minut (w zależności od ilości położonych warstw maski).

UWAGA! Na 15 dni przed zabiegiem zalecane jest stosowanie preparatów oczyszczających na bazie kwasu glikolowego, aby unormować poziom wydzielania łoju. W przypadku, gdy pacjent zmaga się z nawracającą opryszczką, przed zabiegiem dobrze jest wziąć profilaktycznie leki przeciwwirusowe.
Peeling Yellow Peel – efekty zabiegu i możliwe reakcje po

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, a około 3 dni po zastosowaniu peelingu może się również złuszczać. Po peelingu należy stosować kremy ochronne z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Tuż po zabiegu nie jest zalecana intensywna aktywność fizyczna. Wówczas należy również unikać wysokich temperatur i omijać takie miejsca jak sauna.

Już po jednym żółtym peelingu można zauważyć rezultaty w postaci o wiele lepszego stanu naskórka i skóry właściwej. Zdrowsza i bardziej promienna skóra to zdecydowana zaleta zabiegu Yellow Peel. Efekty są jeszcze lepsze, kiedy zastosuje się serię zabiegów – wtedy też nastąpi znacząca redukcja zmian chorobowych na skórze oraz ich następstw.

Sugerowana częstotliwość zabiegu to raz w miesiącu w serii zależnej od potrzeb (od 1 do 4 zabiegów).
Efekty Yellow Peel:

bezpośrednio po – skóra staje się gładka, świeża i miękka, ale może pojawić się też zaczerwienienie,
około 3 dni po zabiegu- skóra może się łuszczyć,
po 7-14 dniach – gładka, elastyczna i rozświetlona buzia, zredukowane przebarwienia, spłycone zmarszczki i blizny, jednolity koloryt skóry.