osocze bogatopłytkowe w łodz wampirzy lifting, dobre zabiegi w łodzi, medycyna estetyczna w łodzi
AKTUALNOŚCI / BLOG PROMOCJE

na ratunek włosom !

  • 2 czerwca, 2023

KOLAGEN  NA WŁOSY  Linia produktów CMDs to wyroby medyczne klasy III. Zawierają one jedyny dostępny na rynku tropokolagen typu I, występujący naturalnie w naszym organizmie.

Zastosowanie preparatów CMDs odbudowuje natychmiast biorusztowanie macierzy zewnątrzkomórkowej skóry, pobudza proliferację czyli namnażanie fibroblastów oraz pobudza ich migrację w rejony uszkodzonej tkanki, co nie tylko ma znaczenie przy regeneracji skóry, ale również ma olbrzymie znaczenie w zahamowaniu utraty włosów

MD-TISSUE + MD-MATRIX Mezoterapia igłowa skóry głowy w łysieniu

Mezoterapia igłowa jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów w walce z łysieniem, nadmiernym wypadaniem czy słabymi, kruchymi i wolno rosnącymi włosami. Efektu można się spodziewać dużo szybciej niż przy innym typie terapii, gdyż substancje aktywne – tropokolagen typu I, kwas askorbinowy, kwas cytrynowy, kompleks witamin B – B1, B2, B3, B6 oraz glukonian magnezu, trafiają prosto do miejsca przyczyny problemu – do owłosionej skóry głowy.

Włos składa się z dwóch części – korzenia i łodygi. Korzeń to część włosa zagłębiona w skórze. W dolnej części korzenia włosa znajduje się opuszka, która składa się z macierzy i brodawki włosa. Brodawka włosa to grupa komórek tkanki łącznej – głównie fibroblastów, które wnikają do macierzy włosa i są z nią ściśle związane. Jej zniszczenie powoduje trwałą utratę włosa.

Łodyga to część włosa wystająca ponad powierzchnię skóry.

Opuszka włosa mieści się na brodawce włosa. Od wielkości brodawki zależy wielkość cebulki, a co za tym idzie – grubość włosa. Na powierzchni brodawki znajdują się komórki macierzy, które są odżywiane i dotleniane przez przylegające do brodawki naczynia krwionośne i włókna nerwowe skóry.

Bardzo ważne jest odpowiednie odżywianie komórek macierzy, ponieważ są one odpowiedzialne za powstawanie i wzrost włosa. Odpowiednie odżywianie i dotlenianie przyśpiesza podział komórkowy, a tym samym szybszy porost włosów.

Dzięki celowanemu działaniu, do skóry głowy dostarczone są niezbędne składniki aktywne, które poprawiają jej strukturę i funkcje. Tropokolagen typu I przyczynia się do natychmiastowej poprawy jakości macierzy zewnątrzkomórkowej, odbudowując biorusztowanie. Prowadzi to do uaktywnienia fibroblastów – do neosyntezy kolagenu oraz poprawy warunków funkcjonowania naczyń włosowatych i dalszej poprawy działania brodawek włosów. Kwas askorbinowy  dzięki silnym zdolnościom antyoksydacyjnym „wymiata” wolne rodniki, zmniejszając uszkodzenia na poziomie komórkowym w skórze, tworzy barierę barierę ochronną dla kolagenu oraz odpowiada za jego dojrzewanie, chroniąc w ten sposób skórę głowy, szczególnie narażoną na działanie promieni słonecznych. Kompleks witamin B (B1, B2, B3, B6) oraz kwas cytrynowy bierze udział w cyklu energetycznym komórki – w produkcji energii w postaci ATP. Energia ta jest niezbędna w metabolizmie komórkowym, do neosyntezy kolagenu przez fibroblasty i uzupełniania biorusztowania, stworzonego przez podanie tropokolagenu typu I. Energia ta rownież niezbędna jest w cyklu rozwojowym włosa, do przyspieszenia podziałów komórkowych w fazie anagenu, oraz do wydłużenia tej fazy. Faza anagenu to faza najszybszego dzielenia się komórek macierzy włosa, w której występuje 80—85% włosów i która trwa 3-6 lat. Glukonian magnezu jest szczególnie ważny w procesie dojrzewania kolagenu. Zarówno tropokolagen typu I jak i pozostałe substancje pomocnicze podane bezpośrednio do skóry drogą mezoterapii igłowej, przyczyniają się do produkcji lepszej jakości włosów, zwiększenia ilości włosów w fazie wzrostu, przyspieszeniu procesu zagęszczania włosów i zahamowania procesu ich wypadania. Mieszki włosowe zostają pobudzone do wyprodukowania możliwie największej ilości zdrowych włosów, zgodnie z z genetycznie zaprogramowanymi możliwościami.   Cena zabiegu 450 zł

Osocze bogatopłytkowe

w leczeniu chorób włosów to innowacyjna metoda powstrzymująca ich nadmierne wypadanie. Leczenie polega na wykorzystaniu osocza krwi pacjenta, które jest zasobne w cenne składniki aktywne pobudzające regenerację i kompleksową biostymulację skóry głowy. Na szczególną uwagę zasługują czynniki wzrostu, które stymulują pracę cebulek włosowych, redukując ilość wypadających włosów, a także pobudzając porost nowego owłosienia w miejscu zabiegu. Dodatkową zaletą terapii osoczem bogatopłytkowym na skórę głowy jest pozyskiwanie preparatu z własnej krwi pacjenta, dzięki czemu nie wywołuje on po podskórnym podaniu reakcji zapalnych i alergicznych, które mogłyby dodatkowo pogorszyć kondycję czupryny.  Cena zabiegu 490 zł

Zabieg Cellular Matrix BCT-HA to zabieg premium wśród stymulatorów .

Naturalny kwas hialuronowy wzbogacony płytkowymi czynnikami wzrostu . Rewolucyjna innowacja w pielęgnacji  skóry, łącząca dwie koncepcje zabiegu w jednym, w celu osiągnięcia  naturalnych rezultatów.  W jednej procedurze zabiegowej ( 6,5 ml. preparatu )

Specjalny system medyczny Cellular Matrix BCT-HA umożliwia  przygotowanie autologicznego osocza bogatopłytkowego (RegenPRP) połączonego z nieusieciowanym kwasem  hialuronowym (HA) w obiegu zamkniętym. RegenPRP: koncentrat płytek przygotowany z użyciem technologii Regen Lab zapewnia zbiór najczyszytrzych autologicznych czynników wzrostu.  Wyroby RegenLab® wykorzystują technologię żelu separującego, który oddziela osocze i płytki od komórek krwi, w celu uzyskania RegenPRP .
Płytki, poza odgrywaniem roli w hemostazie, są też  kluczowym czynnikiem w mechanizmach odnowy tkanki.
Dostarczają podstawowe czynniki wzrostu  takie jak FGF, PDGF, TGF-β, EGF, VEGF, IGF, które  biorą udział w migracji, różnicowaniu i namnażaniu komórek macierzystych. Ponadto, czynniki wzrostu znajdujące się w płytkach również stymulują  fibroblasty oraz komórki śródbłonka odpowiednio  do indukowania procesu odkładania nowej macierzy pozakomórkowej oraz neowaskularyzacji.
Osocze zawiera wiele czynników niezbędnych do przeżycia komórek, w tym składniki odżywcze,  witaminy, hormony, elektrolity, czynniki wzrostu  (takie jak IGF i HGF) oraz proteiny. Wśród protein  osocza, cząsteczki odgrywające rolę w procesie  koagulacji i tworzeniu polimerów fibrynowych  służyć będą jako rusztowanie dla migracji komórek  oraz tworzenia nowych komórek.

CellularMatrix:  RegenPRP w połączeniu z HA  Stymuluje migrację i proliferację komórek  Kwas hialuronowy wydaje się poprawiać  działanie wielu cząsteczek zawartych  w osoczu bogatopłytkowym. Połączenie RegenPRP  i HA   przyspiesza regenerację  komórkową, sprawia,  że połączenie to jest idealnym odpowiednim narzędziem  do odbudowy  skóry.

Cały zabieg CellularMatrix:  RegenPRP w połączeniu z HA w cenie  1200 zł