dermapen klinika magnolia
AKTUALNOŚCI / BLOG PROMOCJE

Mezoterapia mikroigłowa Nanopore NOWOŚĆ !

  • Kwiecień 23, 2019

Mezoterapia mikroigłowa Nanopore jest skutecznym sposobem pobudzenia młodości skóry – zarówno poprzez działanie mechaniczne, jak i ułatwione wnikanie aplikowanych podczas zabiegu substancji odżywczych. Zabieg jest nieinwazyjny, przyjemny i szybko daje widoczną poprawę jakości skóry.
Nanopore mezoterapia nanodyskowa to innowacyjne urządzenie, powstałe z potrzeby sterylnego i bezbolesnego wykonania zabiegu metodą mezoterapii. Pozwala ono na szybkie wprowadzenie substancji aktywnych, za pomocą automatycznego nakłuwania pulsujących igieł. Wywołuje to indukcję i stymulację produkcji kolagenu w komórkach skóry. Dzięki możliwości zaaplikowania substancji aktywnych za pomocą automatycznego nakłuwania, zabieg staje się precyzyjniejszy, przyjemniejszy 
i znacznie mniej bolesny. Nie sposób również nie wspomnieć o informacji niezwykle cennej dla każdego klienta – wykorzystywane przy zabiegu igły są jednorazowe, a po zabiegu poddawane są utylizacji, dzięki czemu możemy czuć się w pełni bezpiecznie.

Mechanizm działania
Mezoterapia mikroigłowa Nanopore ma dwojaki sposób działania. Z jednej strony zwiększa przenikanie transdermalne, dzięki mikroperforacjom warstwy rogowej skóry, które zwiększają przenikanie do niej składników odżywczych. Z drugiej zaś strony mezoterapia naprawia macierz skóry, zwiększając produkcję kolagenu poprzez naturalne mechanizmy regeneracji skóry. Dzieje się tak, ponieważ nakłucia wywołują kaskadę zapalną, która indukuję odbudowę. Zabieg z wykorzystaniem Nanopore to terapia wykorzystująca indywidualnie dobrane składniki aktywne. Za pomocą około 900 nakłuć na sekundę do wnętrza skóry dostarczane są niezbędne składniki odżywcze, wśród których istotną rolę odgrywają kwas hialuronowy, koenzymy, aminokwasy, kwasy nukleinowe oraz peptydy biomimetyczne. Stworzone w trakcie nakłucia mikrokanaliki zamykają się po około dziesięciu minutach, dzięki czemu ryzyko powstania infekcji jest znikome.
Zabiegi wykorzystujące technikę mezoterapii mikroigłowej niosą za sobą szereg cennych korzyści dla skóry, wygładzając ją oraz odżywiając. Dzięki tej innowacyjnej metodzie dochodzi do zdecydowanej poprawy kondycji skóry. Zabieg wykorzystujący technologię Nanopore jest praktycznie bezbolesny, nie powoduje większych uszkodzeń, zatem nie wymaga też długotrwałego procesu gojenia. System mezoterapii mikroigłowej pozwala na szybki powrót do obowiązków zawodowych oraz życia towarzyskiego. Za sprawą dostarczenia czynnych składników do najgłębszych warstw skóry, pozytywne rezultaty widoczne są już po kilku sesjach.