tapeciarnia-pl-252040_kobieta_dlugie_wlosy_pomalowane_paznokcie_makijaz
AKTUALNOŚCI / BLOG PROMOCJE

likwidacja zmarszczek wokół ust -50 %

  • Styczeń 21, 2020

Zmarszczki palacza to rodzaj zmarszczek mimicznych, które przybierają pionowy kształt i lokalizują się nad górną wargą. Do ich powstania predysponuje palenie papierosów, starzenie organizmu i częste picie przez słomkę. Istnieją skuteczne sposoby ich łagodzenia, w tym botoks.Zmarszczki palacza nie występują tylko u osób palących papierosy. Mocno zaawansowane w znaczący sposób wpływają na wygląd twarzy. Mogą deformować wargę górną, tworząc na niej głębokie pionowe bruzdy. Wchodząc na kontur ust, powodują rozpływanie się makijażu. Medycyna estetyczna zapewnia rozmaite możliwości łagodzenia zmarszczek palacza.

Czym są zmarszczki palacza?
Zmarszczki palacza to pionowe zmarszczki powstające wokół ust, zwłaszcza nad górną wargą. Do ich pojawienia się predysponować może wiele czynników. Duże znaczenie przypisuje się ruchom mięśni mimicznych i wysokiej ekspresji twarzy. Jednakże zmarszczki te to m.in. konsekwencja częstego palenia papierosów – nietypowe ułożenie ust podczas trzymania papierosa. U osób uzależnionych od nikotyny pojawiają się znacznie szybciej. Ich rozwój wzmaga też spożywanie napojów przez słomkę i popularne w ostatnim czasie układanie do zdjęcia ust w tzw. dziubek. Nie bez znaczenia są także zmiany zachodzące w skórze na skutek procesu starzenia się organizmu i nadmierna ekspozycja na działanie promieniowania słonecznego.

Jak zlikwidować zmarszczki palacza?
Istnieje kilka sprawdzonych sposób usuwania zmarszczek palacza. Medycyna estetyczna oferuje w tym celu następujące metody:

peelingi,
zabiegi laserem,
wypełnianie kwasem hialuronowym,
mezoterapia,
iniekcje z toksyny botulinowej.
Zmarszczki palacza to nic innego jak zmarszczki w okolicy ust. Przyczyn ich powstawania może być wiele i wbrew nazwie nie jest to jedynie nałogowe palenie papierosów. Pojawiają się wraz z wiekiem, ale mogą być także uwarunkowane genetycznie. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na pozbycie się tych zmarszczek mimicznych. Zmarszczki mogą pojawić się już przed 25. rokiem życia. Przyczyną powstawania zmarszczek są nie tylko wiek czy geny, ale również dieta, nieodpowiedni poziom nawodnienia organizmu czy stosowanie źle dobranych kosmetyków, szczególnie niestosowanie kremów z filtrem podczas upalnych dni. Na szybsze starzenie się skóry, prowadzące do powstawania zmarszczek, mają wpływ również siedzący tryb życia, stres, niewystarczająca ilość snu, choroby lub stosowanie używek. Zmarszczki pojawiają się także w wyniku ruchu mięśni twarzy, szczególnie wtedy, kiedy rozmawiamy, ziewamy czy się śmiejemy.

 

Zabiegi likwidacji zmarszczek wokół ust w cenie -50 % od cen regularnych po ustaleniu z lekarzem.