Mezoterapia mikroigłowa DermaPEN, czyli lifting bez skalpela

Interwencja chirurga w nasz wygląd nie jest już koniecznością. Sposobów na redukcję zmarszczek i wygładzenie owalu twarzy jest na rynku kosmetycznym co niemiara. Jednym z nich jest liftingująca mezoterapia mikroigłowa. Urządzenie do mezoterapii mikroigłowej służy przede wszystkim do stymulacji skóry, pobudza ono mięśnie odpowiedzialne za podtrzymywanie skóry, a także pobudza produkcję kolagenu i elastyny . Za pomocą niewielkiej końcówki z igiełkami można wprowadzić podskórnie kwas hialuronowy. Dzięki temu skóra ładnie się odbudowuje, jest gładka, zmarszczki zredukowane, a owal twarzy ulega znacznej poprawie.

Ile zabiegów Mezoterapii mikroigłowej DermaPEN?

Najlepiej wykonać 5 zabiegów w serii, ale już jeden daje widoczne efekty. W zależności od rodzaju skóry, zabiegi powtarzamy co 10 – 15 dni, a po zakończeniu serii – raz w miesiącu dla podtrzymania efektu. Częstotliwość wizyt jest uzależniona jest przede wszystkim od stanu skóry. Bardziej zaniedbana i zniszczona będzie potrzebowała więcej uwagi.  Z mezoterapii mikroigłowej może korzystać teoretycznie osoba w każdym wieku, jednak najlepiej zdecydować się na zabieg w momencie, kiedy rzeczywiście chcemy poprawić owal twarzy czy zredukować pojawiające się zmarszczki. Już około 30 roku życia można zastosować jednorazowy zabieg. To zabieg liftingujący, więc nie poddajemy się mu, jeśli nie ma co poprawiać. Mezoterapię mikroigłową stosuje się na twarz, szyję i dekolt.

O czym należy jeszcze pamiętać przy mezoterapii mikroigłowej?

Wykluczone jest także opalanie oraz wizyta na basenie. Należy odżywiać skórę, nakładając na nią np. nawilżające maseczki. – W dniu zaraz po zabiegu nie powinno się nakładać na twarz żadnego makijażu. Bardzo rzadko po zabiegu występuje zaczerwienienie skóry.Zabiegowi można się poddać będąc w ciąży, a także w trakcie menstruacji. Prawie jak lifting Tradycyjny lifting jest chirurgiczną metodą, polegającą na korekcie twarzy w taki sposób, żeby pozbyć się nadmiaru skóry bądź tkanki tłuszczowej. Mezoterpia mikroigłowa tylko przypomina lifting, gdyż nie ingeruje chirurgicznie w skórę, a jedynie poprzez drobne nakłucia pobudza ją do pracy. Kwas hialuronowy wygładza cerę, powodując, że wygląda się młodziej i promienniej. – Jednym z zadań samego liftingu jest to, żeby skóra była napięta i elastyczna. Poza zabiegami chirurgicznymi taki efekt można uzyskać właśnie zabiegami podobnymi do liftingu.

Przed rozpoczęciem zabiegu, skóra, twarz, usta i oczy pacjentki są poddawane demakijażowi, a później dezynfekcji. Mezoterapia mikroigłowa wykonywana jest np. za pomocą specjalnego urządzenia z ruchomą głowicą, nazywanego rollerem. Kosmetolog lub lekarz przykłada urządzenie do skóry pacjentki i wykonuje mikronakłuwanie skóry, za pomocą zainstalowanych na rolce dysków z igiełkami o długości od 0,5 mm do 2 mm. Mezoterapia mikroigłowa jest także wykonywana przy pomocy DermaPenu.

Mikronakłuwanie ma działanie stymulujące naskórek, uaktywniające transport składników odżywczych oraz polepszające skłonności regeneracyjne skóry. Co więcej, nakłucia poprawiają owal twarzy, redukują zmarszczki i polepszają elastyczność cery. Cały zabieg trwa około 10-15 minut. W jego trakcie i po jego zakończeniu, na twarz i skórę pacjentki nakładane są odpowiednie preparaty, o działaniu dopasowanym do rodzaju cery i skóry (np. odżywcze, nawilżające czy ujędrniające).

Wskazania

Mezoterapia mikroigłowa polecana jest wszystkim kobietom, które chcą w widoczny sposób poprawić wygląd swojej skóry. Istnieją jednak szczególne wskazania do wykonywania tego typu zabiegu. Jest to:

  • skóra wiotka i cienka,
  • rozszerzone naczynka,
  • trądzik i blizny potrądzikowe,
  • zniszczenia skóry wynikające z nadmiernego opalania,
  • opadające powieki, policzki i kąciki ust,
  • cellulit, opadające pośladki, rozstępy,
  • skóra zniszczona po ciąży.

Przeciwwskazania

Tak jak w przypadku większości zabiegów medycyny estetycznej, istnieją również przeciwwskazania co do wykonywania mezoterapii mikroigłowej. Jest to:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • alergia na metale lub składniki zawarte w preparatach do mezoterapii mikroigłowej,
  • nowotwory,
  • cukrzyca,
  • skłonność do tworzenia bliznowców,
  • przyjmowanie retinoidów,
  • wirusowe, bakteryjne, grzybicze i autoimmunologiczne choroby skóry,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • stany zapalne skóry, widoczne zranienia, znamiona, brodawki i pieprzyki.

Objawy niepożądane

Jak wykazują badania, mezoterapia mikroigłowa ma podobne działanie jak zabiegi laserowe czy peelingi chemiczne, ale nie wykazuje przy tym prawie żadnych skutków ubocznych. Pacjentki co prawda niekiedy skarżą się na zaczerwienienie skóry, delikatne krwawienie lub opuchliznę, ale są to zmiany niemal bezbolesne i szybko ustępujące.

Warto pamiętać też o tym, żeby w ciągu około 10 dni po zabiegu unikać ekspozycji skóry na słońce, stosować kremy intensywnie nawilżające oraz preparaty z filtrami przeciwsłonecznymi. Przez 4-5 dni po zabiegu należy także unikać spożywania alkoholu, nie korzystać z basenu i sauny oraz zrezygnować z bardzo intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Częstotliwość zabiegów

Aby uzyskać najbardziej zadowalające efekty, mezoterapia mikroigłowa powinna być wykonana co najmniej 5 razy, w odstępach około 10 dni, a po zakończeniu danej serii, dla utrzymania rezultatów – powtarzana raz w miesiącu. Warto też w tej kwestii poradzić się kosmetologa lub lekarza – on najlepiej oceni stan skóry i zaleci odpowiednią ilość oraz częstotliwość zabiegu.

 CENA ZABIEGU:

twarz, szyja 350,00

twarz szyja dekolt 400,00